Ramiz Bayraktar Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ramiz Bayraktar Forum

Ramiz Bayraktar Hakkında Herşeyi Burada Bulabilirsiniz

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» İletişim (Bize Ulaşmak İsteyenler)
Sagopa Röpörtajı I_icon_minitimePerş. Kas. 19, 2009 5:00 pm tarafından Misafir

» Alaturka Mavzer
Sagopa Röpörtajı I_icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 11:19 am tarafından lllAmOn-RAlll

» 50 Cent biyografi
Sagopa Röpörtajı I_icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 11:14 am tarafından lllAmOn-RAlll

» Lösemili çocuklarımız göğsümüzü kabarttı
Sagopa Röpörtajı I_icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 11:03 am tarafından XXxxLostrealmsxxXX

» Televizyonda evlilik mutluluk getirmedi
Sagopa Röpörtajı I_icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 11:02 am tarafından XXxxLostrealmsxxXX

» Sean Paul-THE TRİNİTY
Sagopa Röpörtajı I_icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 11:00 am tarafından XXxxLostrealmsxxXX

» Mode XL Şarkı Sözleri
Sagopa Röpörtajı I_icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 10:59 am tarafından XXxxLostrealmsxxXX

» Sansar-Çok Uzaktasın (Ft. Giyotin) (Diss to Pit10)
Sagopa Röpörtajı I_icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 10:58 am tarafından lllAmOn-RAlll

» Sansar-Çalıntı Hayatlar
Sagopa Röpörtajı I_icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 10:58 am tarafından lllAmOn-RAlll

» Şanişer & Bela - Şarkı Sözleri
Sagopa Röpörtajı I_icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 10:58 am tarafından XXxxLostrealmsxxXX

» Sansar-Cinayet Çıkacak (Piton Diss)
Sagopa Röpörtajı I_icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 10:57 am tarafından lllAmOn-RAlll

» Sansar - Araban
Sagopa Röpörtajı I_icon_minitimeCuma Eyl. 12, 2008 10:57 am tarafından lllAmOn-RAlll

En iyi yollayıcılar
Ramistill
Sagopa Röpörtajı Vote_lcapSagopa Röpörtajı I_voting_barSagopa Röpörtajı Vote_rcap 
XXxxLostrealmsxxXX
Sagopa Röpörtajı Vote_lcapSagopa Röpörtajı I_voting_barSagopa Röpörtajı Vote_rcap 
lllAmOn-RAlll
ramiz_berq
pesimistylerap
Ondaon
>£#oguz#£>
ADMİNLER
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 36 kişi Ptsi Şub. 27, 2017 8:36 pm tarihinde online oldu.
Anket
Mtv Müzik Ödüllerini Kim Almalı
Hadise
Sagopa Röpörtajı Vote_lcap13%Sagopa Röpörtajı Vote_rcap
 13% [ 20 ]
Hayko Cepkin
Sagopa Röpörtajı Vote_lcap17%Sagopa Röpörtajı Vote_rcap
 17% [ 26 ]
Sagopa Kajmer
Sagopa Röpörtajı Vote_lcap46%Sagopa Röpörtajı Vote_rcap
 46% [ 72 ]
Hande Yener
Sagopa Röpörtajı Vote_lcap2%Sagopa Röpörtajı Vote_rcap
 2% [ 3 ]
Emre Aydın
Sagopa Röpörtajı Vote_lcap19%Sagopa Röpörtajı Vote_rcap
 19% [ 29 ]
Slipknot
Sagopa Röpörtajı Vote_lcap3%Sagopa Röpörtajı Vote_rcap
 3% [ 5 ]
Pendulum
Sagopa Röpörtajı Vote_lcap0%Sagopa Röpörtajı Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Snow Patrol
 0% [ 0 ]
Beck
 0% [ 0 ]
Kıd Rock
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 155
Istatistikler
Toplam 19 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: gry

Kullanıcılarımız toplam 303 mesaj attılar bunda 259 konu

Sagopa Röpörtajı

YazarMesaj
Ramistill
Admin
Ramistill

Sagopa Röpörtajı Empty
MesajKonu: Sagopa Röpörtajı   Sagopa Röpörtajı I_icon_minitimeSalı Ağus. 12, 2008 12:11 pm

SAGOPA KAJMER Dream Dergisi Röportajı

Etten,kemikten rap...

Rap dünyamızın en eski kurşunlarından biri olan sagopa kajmer bir yıllık aradan sonra sahnelere geri döndü.
sagopa kendi plak şirketini melankolia'yı kurdu,kafilesini topladı ve yola koyuldu. şu sıralar yurdun dört bir yanın ve Avrupayı turluyor.kendisiyle,suya sabuna dokunan bir röportaj yaptık.

Turneden başlayalım,nasıl gidiyor?
Bir sene boşluk vardı hayatımda;o boşluktan sonraki ilk turne.iskenderun ile başladı ama o konser fiyasko oldu,iptal edildi.sonra akçay konseri oldu ve çok iyi geçti.ilk kez kıbrısa gittim,ordaki konserde dolu geçti. İnsanlardan iyi tepki aldım.9 eylül’den itibaren Belçika ,İzmir ,Ankara ,Konya, Eskişehir,Londra,viyana,Norveç gibi yerler bizi bekliyor.

Bir yıl yoktun.askerlik nasıl geçti?
İstanbulda olmama rağmen uzun geçti.levazım ve maliyede Farsça öğretmenliği yaptım.zorlu ama güzel bir seneydi.farklı birbir ortamda farklı insanlarla bir arada olmak,arklı duygular yaratıyor.hayatınızda görmediğiniz şeyleri görüp,yaşamadığınız bir disipline alışıyorsunuz.her şey değişiriyor.kiloldan sakalına saçına kadar her şey.

Daha karanlık sözler mi çıktı ortaya, bu durumda?
Evet,karanlık.gerçi ben hep karanlığım; hiç aydınlanamıyorumda.tamamıyla kendimi,gördüklerimi anlattım.

Melankolia nasıl gidiyor?
Eşim esen güler ile kurduğumuz bir şirket melankolia.ilk albümümüz kafileyi çıkardık.kendi şirketimizden çıkan ilk albüm.her şeyiyle kendimizin.

Kafile nasıl oluştu?
Abluka alarm samsundan zaten benim kardeşlerim gibidir;zet de benim kardeşim gibi,dj’liği, rap’i benden öğrendi,hep benimle takıldı. Rafine,zet’in yakın arkadaşıydı.çok iyi bir insan ve çok iyi söz yazıyor.yine zet’in tanıştırdığı birkaç arkadaş var,sitem depresif gibi.herkesi bir araya topladım ve böylelikle albüm oluştu.

Albümün sound’u nasıl?
Kafileyi hazırlarken her evde,herkes tarafından dinlenilecek bir albüm olsun istedim.herkes bu esasa göre şarkılar hazırladı.biraz sertleşip sonra yumuşuyor.itici bir albüm olduğunu düşünmüyorum.bence çoğunlukla Türkçe rapte yanlış şeyler yapıyorlar;küfür ediyorlar,birbirlerine laf atıyorlar.bence Türkçe rap biraz daha elit olmalı artık.sonuçta bu piyasada iki üç kişi vardı,sonrayüzlercesi çıktı ortaya.iyi yapanlarda bir iki kişi olduğu için herkes onları takip ediyor.fakat var olanın üzerine kendilerinden bir şey katacaklarına,Amerika dan bir şeyler katıyorlar.

Ben 8 yaşından beri rap dinliyorum; 9 yaşından beri breakdance yapıyorum;13 yaşında türkiyenin breakdance şampiyonu oldum.

Senin birde radyo DJ’liği hikayen var .o nasıl oldu?
Radyo dj’liği benim eski hikayem.türkiyede ilk kez 1992 de özel radyolar açıldığında,samsunda sam fm, radyo 5 ,19 mayıs gibi radyolar vardı. Bu radyolarda müzik direktörlüğü ,dj’lik gibi işleryaptım.hayatımı hep müzikten kazandım.

1992 de neler çalıyordun?
Kendime ait ritim istasyonu isminde bir programım vardı.orda genelde o zamanlar house yoktu;ben undergraund house çalıyordum.deep,tribal hause gibi.Cuma günleri hip hop programı yapıyordum.beatbox special listeleri hazırlıyordum.türkiyede beklide ilk kez masters at work’ü kenny lope’u çalan benim.todd terry’i,frankie knuckles’iben tanıttım.o zamanlar culture beat,ace of base gibi şeyler dinleniyordu.

Hip hop albümlerini nereden buluyordun?
Hip hop arşivi, samsunda yoktu tabii.orada bulduğum albümleri alıyordum,bulamadıklarımı da yurt dışından getirtiyordum.kan kardeşlerim vardı benim Hollanda da,avusturalya da. Onlar bana video kaset gönderirlerdi.her biri dörder saatlik 28 tane video kasetim var. O zamanlarda ,müzik markete girdiğinizde snoop doggy dogg,dan başka bir şey yoktu.sadece çok tanıdık rapçiler vardı piyasada.tabii internettte yoktu.’’naughty by nature dinliyorum’’ dediğiniz zaman şaşırırlardı.

Müzik yapmaya silahsız kuvvet ile başladın. Sagopaya geçişin nasıl oldu?neler değişti?
O günden,bugüne sesten,müziğe,sözlerden duruşa kadar her şey değişti. Silahsız kuvvet benim hiç kimseyi takmadan yaptığım bir projeydi.ben sadece sert rap yapmak istiyordum.zamanında çok public enemy dinledim, public enemy gibi olmak istedim.tek başına,orada yapılan iki şeyi chuck d ile flava nın olayını ben tekbaşıma yaparım dedim.yaptım da.arkadaşlarıma dinlettim,çok beğendiler,her yerde çaldılar.sonra tunç dindaş’ın desteği ‘’yer altı operasyonu’’ çıktı.o iyi bir atamaydı.ceza,dr fuchs da buradan faydalanmışlardır.

Şimdi geriye dönüp dinlediğinde nasıl buluyorsun o dönemdeki şarkılarını?
Çok kötü buluyorum.hatta’’keşke çıkartmasaydım,biraz daha bekleseydim’’diyorum.sözler.sound güzelde ben çok sert okumuşum.

Bir pesimistin gözyaşlarından sonra romantizma geldi.iki albümü nasıl değerlendiriyorsun?
Romantizma için bir pesimistin gözyaşlarına ulaşamaz diyorlar?

Neden sence?
İki isme bakın.birisi çok karanlık,diğeride aydınlık.romantizma romantizm,birazda romatizma acıları;acı aşk.bir pesimistin gözyaşları benim için önemli bir albüm.’’ben bu albümü yapacağım ve her şey değişecek’’ demiştim.ben öncesinde bu işin daha çok mutfağında olan bir isimdim.sonra 2003 de sadece müzik değil rapte yapmak istiyorum dedimbu başlı başına bir sound dedi herkes ,daha önce yapılmamış bir şeydi.

Med Cezir’ide sen yapmıştın…

Evet . o albümü yaparken de Türkçe rap değişecek iye başlamıştım.çıkaracağım albüm içinde Türkçe rap i değiştirecek diyorum.bir senesi var daha.ben şarkılarımı dinlerken genelde şuna bakıyorum:sonuna kadar dinlenebiliyor mu, sonda enstrümantale düşüyor mu,düştüğünde de iyi bir etki bırakıyor mu? O yüzden başarılı olduğumu düşünüyorum. O kıvamda da devam etmek istiyorum.

25 kasım’da non phixion ve arsonists elemanlarıyla bir konser vereceğini duyduk.doğru mu?
Evet. Türkçe rap e bir katkımız olsun;RZA’dan sonra bizde iyi birini getirelim dedik.çok güzel vakit geçireceğime inandığım için bu işlere girdim.yakında KRSOne’ı da getirmek istiyorum.melankolia, aynı zamanda bir organizasyon şirketi.

İsminin sonuna kaf kef ulanıyorsun.ne anlama geliyor?
Kaf dağının kafı kefenin kefi.yani çok yüksekte,kefende bir ölü.bu enim yaklaşımım.kafkef aynı zamanda Arapça harflerde peşpeşe geliyor.aynı harf ve karakterler aslında aynı ama farklı yazılıyorlar.bir insanın iki farklı yüzü gibi.iyi ve kötü:kaf ve kef.

İnterneti takip ediyormusun?kendi siten nasıl gidiyor?
30 bin üyem oldu.gayet iyi bir rakam.
http://ramistill-fan.eniyiforum.net

Sagopa Röpörtajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sagopa Kajmer Resimler
» Sagopa Kajmer&Kolera